Jak wybrać nawilżacz powietrza?


Każdy, kto ceni zdrowy tryb życia powinien mieć na uwadze jakość powietrza, którym oddycha. Należy pamiętać, że wdychane i wydychane powietrze to podstawowy element wpływający nie tylko na nasze zdrowie, ale również na samopoczucie, koncentrację czy jakość snu. Oznacza to, że rozwiązaniem wielu dolegliwości człowieka, może okazać się zakup dobrego nawilżacza powietrza. Tylko jak wybrać ten najlepszy?

 

Dlaczego potrzebujemy nawilżacza?

 

Wilgotność powietrza w pomieszczeniu jest niezwykle ważnym czynnikiem. Oddychanie zbyt suchym, powoduje wysuszenie błon śluzowych, co prowadzi do zwiększenia możliwość infekcji górnych dróg oddechowych lub łzawienia oczu. Dla odmiany zbyt duża wilgotność powietrza, sprzyja rozwojowi niebezpiecznych pleśni i grzybów. Najkorzystniejsza dla człowieka wilgotność powietrza wynosi od 40 do 60%. Wartość tę najwygodniej i najlepiej uzyskać z pomocą nawilżaczy Venta.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nawilżacza?

 

Rozpoczynając poszukiwania nawilżacza, powinniśmy zastanowić się nad jego wydajnością. Warto pamiętać, że jego moc należy dopasować do wielkości pomieszczenia, w którym się znajduje. Nawilżacze Venta są w stanie nawilżyć przestrzeń do 75 m2, co oznacza, że jakość powietrza może poprawić się na powierzchni dużego mieszkania lub całego biura. Warto mieć na uwadze fakt czy powietrze zostanie tylko nawilżone, czy również oczyszczone. Dzięki temu, że oczyszczacze Venta pracują na unikalnej technologii, te dwie czynności odbywają się równocześnie! Zapewnia to oszczędność czasu oraz energii elektrycznej. Ponadto technologia ta nie wymaga stosowania wymiennych filtrów, które w innych nawilżaczach są drogie, niezdrowe i krótkotrwałe. Idealny nawilżacz to też taki, którego zaletą jest prosta i estetyczna obudowa oraz solidne wykonanie. Należy pamiętać, że trwałość i niezawodność jest bardzo ważnym elementem i cechą produktu. Te aspekty podkreśla czas gwarancji, jaką oferuje producent. Nawilżacze firmy Venta objęte są 2 - letnią gwarancją, co jest wyróżnikiem na rynku, ponieważ standardem są roczne okresy. Tym samym producent zapewnia, że oferowany produkt będzie pracował bezproblemowo przez wiele lat.


zamów terazzadaj pytanie